Lehtonen HJK-ottelusta: Tiukka matsi edessä
Inter kohtaa kauden 2017 viimeisessä Veikkausliigan kotiottelussa huomenna perjantaina HJK:n. Uransa viimeisen ottelunsa Veritas Stadionilla huomenna Inter-paidassa pelaava Henri Lehtonen odottaa ottelusta tiukkaa taistelua.
– Tiukka matsi varmasti tulee. HJK ei ole missään vaiheessa ottanut jalkaa kaasulta, vaikka ovatkin varmistaneet mestaruuden. He ovat jatkaneet hyvää pelaamista ja saavat edelleen hyviä tuloksia, sanoo Lehtonen InterTV:n haastattelussa.
Inter ei ole hävinnyt tällä kaudella HJK:lle. Kaksi aikaisempaa ottelua ovat päättyneet tasapeliin. Lehtosen mukaan HJK-ottelut ovat varsinkin kotikentällä sujuneet hyvin.
– Toki meillä on hyvät tilastot heitä vastaan, varsinkin kotikentältä. Olemme olleet pelillisesti otteluissa hyvin mukana ja myös tulokset ovat olleet hyviä, toteaa Lehtonen
Katso InterTV:n haastattelusta lisää Pänän mietteitä ja kenet HJK-pelaajista Lehtonen nostaa esiin ja mikä hänestä tekee niin hyvän.
Sivu päivitetty 19.10.2017