Turun karsinnan lohkovoittajina jatkopeleihin lähtivät FC Haka, Ilves, VIFK ja TKT. Sunnuntain aamupäiväpeleissä ykkösistä pintansa pitivät muut paitsi TKT, joka jäi taistelemaan viidennestä Pajulahden paikasta alkulohkojen kakkosten FC Jazz-junioreiden, turnauksen isäntäjoukkueen Interin ja TuTon kanssa. llveksen lopputurnauspaikka varmistui vasta rankkareilla TuTon annettua kunnon vastuksen, kun taas etukäteisarvioiden mukaan kovimpaan alkulohkoon joutunut TPS ryöpytti TKT:tä perusteellisesti ottaen paikkansa Pajulahteen.

Turun finaalipari ratkesi FC Hakan jätettyä vaasalaiset nollille ja Ilveksen punnerrettua niukan voiton TPS:stä. FC Jazz-juniorit pudotti isäntä-Interin niukasti ns. pikkufinaalista, johon toiseksi joukkueeksi tiensä selkeämmin selvitti TuTo kukistamalla TKT:n. Turnausvoiton ratkaisemiseksi tarvittiin rangaistuspotkukilpailu, jossa FC Haka oli Ilvestä etevämpi. Kolmas sija meni Vaasaan, kun TPS taipui VIFK:lle. Myös Satakunta sai kuin saikin edustajan lopputurnaukseen, kun FC Jazz-juniorit rutisti täpärän voiton TuTosta ja otti viidennen jaossa olleen Pajulahden paikan.

Turun karsintaturnauksen lohkot:

Lohko A: TuTo, Inter/Mustat, TP-Seinäjoki, FC Haka

Lohko B: TPS/2, FC Jazz-juniorit, Ilves

Lohko C: TPS, VIFK, TPV, HJS

Lohko D: Inter, Pallo-Iirot, TKT

Turun karsintaturnauksen otteluohjelma:

lauantai 7.7.
lohko
D 08:00 Kenttä 1 Inter – Pallo-Iirot 3-0
D 12:00 Kenttä 1 TKT – Inter 2-1
D 16:00 Kenttä 1 Pallo-Iirot – TKT 2-3
C 10:00 Kenttä 1 TPS – TPV 2-0
C 10:00 Kenttä 2 VIFK – HJS 1-2
C 14:00 Kenttä 1 TPV – VIFK 1-3
C 14:00 Kenttä 2 HJS – TPS 1-7
C 18:00 Kenttä 1 TPS – VIFK 0-2
C 18:00 Kenttä 2 TPV – HJS 5-1
B 09:00 Kenttä 1 TPS/2 – FC Jazz-j 2-2
B 13:00 Kenttä 1 Ilves – TPS/2 11-0
B 17:00 Kenttä 1 FC Jazz-j – Ilves 1-2
A 11:00 Kenttä 1 TuTo – TP-Seinäjoki 2-1
A 11:00 Kenttä 2 Inter/mustat – FC Haka 0-3
A 15:00 Kenttä 1 TP-Seinäjoki – Inter/mustat 4-1
A 15:00 Kenttä 2 FC Haka – TuTo 1-0
A 19:00 Kenttä 1 TuTo – Inter/mustat 4-0
A 19:00 Kenttä 2 TP-Seinäjoki – FC Haka 0-1

Sunnuntai 8.7.
10:00 Kenttä 1 FC Haka-FC Jazz-jun 2-0
10:00 Kenttä 2 VIFK-Inter 6-3
11:00 Kenttä 1 Ilves-TuTo 1-1 rp 5-3
11:00 Kenttä 2 TKT-TPS 0-8
12:00 Kenttä 1 TPS/2-Inter/mustat 0-0 rp 10-11
12:00 Kenttä 3 TP-Seinäjoki-HJS 0-0 rp 5-3
13:00 Kenttä 1 FC Haka-VIFK 2-0
13:00 Kenttä 2 FC Jazz-jun-Inter 2-1
14:00 Kenttä 1 Ilves-TPS 3-2
14:00 Kenttä 2 TuTo-TKT 3-0
15:00 Kenttä 1 Inter/mustat-TPV 0-4
15:00 Kenttä 3 HJS-Pallo-Iirot 4-1
16:00 Kenttä 1 VIFK-TPS 2-0
16:00 Kenttä 2 Inter-TKT 0-0 rp 5-3
17:00 Kenttä 1 TPV-TPS/2 5-0
17:00 Kenttä 3 Pallo-Iirot-TP-Seinäjoki 0-3
18:00 Kenttä 1 FC Haka-Ilves 1-1 rp 5-2
18:00 Kenttä 2 FC Jazz-jun-TuTo 1-0

Sivu päivitetty 07.07.2007

TULEVAT OTTELUT

Katso kaikki tulevat ottelut

VEIKKAUSLIIGA

ovthtm - pmerop
1.KuPS954017 - 8919
2.VPS961218 - 12619
3.SJK953116 - 9718
4.Ilves952219 - 10917
5.HJK1044215 - 11416
6.FC Haka842214 - 13114

7.IFK Mariehamn823311 - 13-29
8.Gnistan923412 - 15-39
9.FC Lahti81345 - 14-96
10.FC Inter912610 - 20-105
11.AC Oulu804413 - 17-44
12.EIF80357 - 15-83

MIESTEN KAKKONEN

ovthtm - pmerop
1.FC Inter 2871033 - 122122
2.Tampere United851221 - 71416
3.P-Iirot851226 - 131316
4.HJS843117 - 11615
5.TPV942313 - 13014
6.VJS934218 - 11713

7.EBK832313 - 25-1211
8.Ilves/2821516 - 18-27
9.FC Honka812511 - 18-75
10.Ilves-Kissat81169 - 29-204
11.SexyPöxyt81079 - 29-203

Pääyhteistyökumppanit

Yhteistyökumppanit