Kauden parhaat palkittiin Ruissalossa

Koko seuran yhteistä kauden päätöstilaisuutta päästiin vuoden tauon jälkeen viettämään taas yhdessä Ruissalon telakan Lindblom-salissa eilen keskiviikkona.

Perinteisen palkintojenjaon lisäksi lavalla kuultiin seurajohdon terveiset sekä käytiin tietokilpailu junioripelaajien, valmentajien ja joukkueenjohtajien kesken. Lisäksi päästiin kuulemaan tähän kauteen uransa päättäneiden Timo Furuholmin ja Henrik Moisanderin haastattelu.

Jokaisesta joukkueesta palkittiin vuoden kehittynein pelaaja, tsemppari sekä tunnollisin harjoittelija. Lisäksi palkittiin 08 Mustien joukkue, joka sijoittui toiseksi P13 Liiga etelässä.

JoukkueKehittynein pelaajaTsemppariTunnollisin harjoittelija
P20/ReserviSead BajramiAron ValavaaraRasmus Jokinen
B1Veeti WalliusEvert SuominenJoel Vainionpää
B2Aaron HeikkiläElias KetonenGustaf Alander
B3 SinisetMikke LehtimäkiLinus LindbergMatti Garcia
B3 PunaisetBen HayesLuka AlamiekkaojaJuho Koivumäki
06 MustatDaniel PetreVeikko KoskinenAlpo Noponen
06 SinimustatAaro KuusinenUrho JärvinenOscar Sillanpää
06 SinisetDaniel HiltunenEero SantanenLauri-Matti Stenholm
06 PunaisetEemil ÄärynenLaurentiu-Gabriel AnicaVeeti Makkonen
07 MustatElohim NzokoAndré VaaranmaaValtteri Berg
07 SinimustatLouis MertensAatos KorhonenMatias Simolin
08 MustatKasperi KantolaLinus AbrahamssonVeikka Joento
08 SinimustatLenni HaavistoOsmo IlmonenEdin Kajtazovic
09 MustatFrans PoukkaMiio HöglundMido Väkeväinen
09 Siniset/ SinimustatRayan OsmanVäinö SaloAkseli Pomren
10 MustatElias PasuOlli ItäläKasper Sottinen
10 SinimustatJamal BahiJalmari HeikkiläElias Eloluoto
10 SinisetKojar KhezriJoona KorvelaAleksi Eloluoto
11 MustatEemil RauhalaVincent GambierElis Niemelä
11 SinisetAkseli HartikainenOscar OkochaRamses Kiuru
2012-syntynetLeo SaariPeetu OksanenOliver Kuokkanen
2013-2015 -syntyneetAlon VeseliLilja KemppainenJan Granados Loukamaa

 

Vuoden valmentaja: Saku Koskinen, 08 Sinimustat

Ison sinimustan sydämen omistava juniorivalmentaja. Toimii valmentajana seuran arvojen mukaisesti ja hoitaa tehtävänsä esimerkillisesti. Ei nosta itseään koskaan esille. Uskoo pitkäjänteiseen ja suunnitelmalliseen pelaajakehitystyöhön ja antaa itsestään aina 100% pelaajilleen. Sympaattinen, sanavalmis ja positiivinen koutsi. Erittäin pidetty persoona seuramme sisällä!

Vuoden joukkueenjohtaja: Katriina Salonen, 2011-syntyneet

Yhteistyö on sujunut loistavasti tämän vastuullisen ja erilaisia jojotehtäviään hyvin tarkasti hoitavan jojon kanssa. Hän on ollut aina valmis auttamaan erilaisten projektien koordinoinneissa, sekä lisäksi luonut seuran junioripuolen toimintaan muutamia käyttökelpoisia arkea helpottamaan tuovia käytänteitä.

Vaikka varmasti on haasteita riittänyt useampilapsisessa perheessä omien uusien projektien, oman päivätyön ja jojohommien sovittamisessa, on tällä jojolla ollut aina aikaa hoitaa haastaviakin jojotehtäviä iltamyöhäisille tunneille saakka. Tämän jojon koko perhe on aina mukana ja kannustamassa sinimustaa väriä!

Kuvagalleria Facebookissa

Sivu päivitetty 09.04.2024

Pääyhteistyökumppanit

Yhteistyökumppanit