Forsman tyytyväinen asemaansa
FC Interin toinen maalivahti Oskari Forsman pelasi Interin maalilla kauden avausottelussa Hakaa vastaan hyvän ottelun. Tuon ottelun jälkeen Sinimustien maalia on vartionut KuPS:sta joukkueeseen täksi kaudeksi siirtynyt Patrick Bantamoi.
19-vuotias Forsman on Haka-ottelun jälkeen joutunut seuraamaan ottelut vaihtopenkiltä, mutta tämä ei ole nuorukaista lannistanut.
-Olen tällä hetkellä erittäin tyytyväinen asemaani. Saan pelata säännöllisesti kehitysjoukkue Vg-62:ssa, mikä on kehittymisen kannalta tärkeää, painottaa Forsman.
Porilaisen Jazzin kasvatin otteet olivat kuitenkin avausottelussa sitä tasoa, että mieli tekisi kentälle myös tulevissa Veikkausliigaotteluissa.
-Haka-ottelu meni omalta kohdaltani sen verran hyvin, joten totta kai sitä toivoisi taas pelaavan liigaa mahdollisimman pian. Tällä hetkellä keskityn harjoitteluun ja pelaamiseen Vg:ssa ja mikäli kutsu kentälle käy, niin olen siihen valmis, sanoo Forsman.
J.M 31.5.2007
Sivu päivitetty 30.05.2007