Yhteystiedot

FC Inter Turku

Käyntiosoite:
Veritas Stadion
4. kerros
Blomberginaukio 4
20720 Turku


Puh. 02 279 2700
Fax. 02 251 5873
Email: toimisto@fcinter.fi

Toimisto avoinna arkisin klo 9-12 ja 13-16.

Seuran puheenjohtaja / Club President
Stefan Håkans
Email: stefan.hakans@alfonshakans.fi



Myynti ja markkinointi / Sales and marketing

Åbo Båtvarv Ab

Jyrki Hongisto
Puh. 0400 158 384
Email: jyrki.hongisto@fcinter.fi


Kari Lehtinen
Puh. 040 5747 990
Email: kari.lehtinen@fcinter.fi



Toimisto / Office

Hallintopäällikkö / Club Administrator
Lauri Kemppainen
Puh. 045 633 8785
Email: lauri.kemppainen@fcinter.fi
Markkinointisihteeri / Marketing Secretary
Jenna Dietrich
Puh. 0400 339 974
Email: jenna.dietrich@fcinter.fi
Junioriasiat
Eveliina Hulkkonen
Puh. 045 881 0681
Email: eveliina.hulkkonen@fcinter.fi



Jalkapallotoiminta / Football Operations

Tekninen johtaja / Technical Director
Vesa Mäki
Puh. 040 591 8859
Email: vesa.maki@fcinter.fi



Edustusjoukkue / First Team

Päävalmentaja / Head Coach
John Allen
Email: john.allen@fcinter.fi

Valmentaja / Coach
Kari Virtanen
Fysiikkavalmentaja / Fitness Coach
Simone Lucchesi
Email: simone.lucchesi@fcinter.fi

Joukkueenjohtaja / First Team Administrator
Maalivahtivalmentaja / Goalkeeping Coach
Jani Meriläinen
Puh. 045 6776 004
Email: jani.merilainen@fcinter.fi
Fysioterapeutti / Physiotherapist
Eduardo Rodriguez
Email: eduardo.rodriguez@fcinter.fi
Scout
Patrik Håkans
Email: patrik.hakans@fcinter.fi



Juniorijaosto / Youth Department

Junioripäällikkö / Head of Youth Department
Pasi Hyvätti
Puh. 050 550 9363
Email: pasi.hyvatti@fcinter.fi
Valmennuspäällikkö (vanhemmat ikäluokat)
Head of Coaching (older age groups)
John Allen
Email: john.allen@fcinter.fi
Valmennuspäällikkö (alle 15-vuotiaat)
Head of Coaching (U15)
Kalle Parviainen
Puh. 040 762 2982
Email: kalle.parviainen@fcinter.fi
Talenttivalmentaja / Talent Coach
Jussi Nuorela
Puh. 040 5577 411
Email: jussi.nuorela@fcinter.fi
Psykologi / Mental Trainer
PsM. Nina Forsten-Lindman
Puh. 050 563 3017
Email: nina.forsten-lindman@pargas.fi